Home / سرگرمی / آتش زدن کامیون ایرانی در ترکیه/ مرز بازرگان بسته شد

آتش زدن کامیون ایرانی در ترکیه/ مرز بازرگان بسته شد

آتش زدن کامیون ایرانی در ترکیه/ مرز بازرگان بسته شد

94 05 gh1828 آتش زدن کامیون ایرانی در ترکیه/ مرز بازرگان بسته شد

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه شب گذشته 20 مرداد ماه یک کامیون ایرانی مجددا در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: خوشبختانه راننده ایرانی زنده ماند ولی بار و کامیون وی به آتش کشیده شد.

وزارت راه و شهرسازی ایران از بسته شدن مرز بازرگان خبرداد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه روز گذشته(جمعه)نیز یک کامیون ایرانی در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: پس از وقوع این حمله مرز بازرگان به سمت ترکیه بسته شد.

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، داود کشاورزیان افزود: هم اکنون رانندگان ایرانی تا برقراری امنیت کامل انگیزه ای برای سفر به ترکیه را ندارند.

مرز بازرگان بسته شد
وی با بیان اینکه شب گذشته 20 مرداد ماه یک کامیون ایرانی مجددا در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: خوشبختانه راننده ایرانی زنده ماند ولی بار و کامیون وی به آتش کشیده شد.

وی با بیان آنکه دولت ترکیه پس از وقوع این حمله مرز خود را بسته است و سفری از ایران به سمت ترکیه انجام نمی شود٬ گفت: البته مرز بازرگان به سمت ایران باز است و کامیون های حاضر در ترکیه می توانند وارد ایران شوند ولی امروز سفری از ایران به ترکیه نداشتیم.

کشاورزیان با اشاره به دیدارش با سفیر ترکیه در ایران، گفت: در این دیدار مراتب اعتراض ایران به ترکیه در خصوص ناامنی های اخیر اعلام شد و امیدواریم با انتقال این پیام٬ دولت ترکیه بتواند امنیت را همانطور که ایران برای رانندگان ترک فراهم می کند٬ برای رانندگان ایرانی تأمین نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هدف مهاجمان از این حملات تخریب و ضربه زدن به دولت ترکیه است و برای خرابکاران تفاوتی ندارد کامیون یا اتوبوس از آن ترکیه و یا ایرانی باشد به طور مثال در جمعه گذشته که اتوبوس ایرانی مورد حمله قرار گرفت و منجر به کشته شدن راننده شد٬ دو کامیون ترکیه ای نیز مورد حمله قرار گرفتند و پس متوقف شدن به آتش کشیده شدند.

کشاورزیان با اظهار تأسف از اینکه امنیت در کشورهای همسایه ایران با مشکل مواجه است٬ افزود: رانندگان ایرانی در کشورهای مجاور مثل عراق٬ افغانستان٬ پاکستان و اخیرا هم ترکیه امنیت کافی ندارند و دولت این کشورها موظف به تأمین امنیت و پرداخت خسارت وارده به رانندگان ایرانی هستند.

اخبار اجتماعی – عصر ایران

آتش زدن کامیون ایرانی در ترکیه/ مرز بازرگان بسته شد
منبع: سایت بیتوته