مدتی پیش سونی در یک مراسم که مربوط به گزارش های مالی این شرکت بود در جواب تحلیلگرانی که سوالاتی در مورد سرمایه گذاری کنسول نسل هشتمی این شرکت یعنی PS4 میکردند ، پاسخ کاملی داد که در ادامه میتوانید مطالعه کنید…


 سونی: کنسول PS4 نسبت به PS3 به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد


” کنسول نسل هشتمی ما یعنی PS4 نسبت به PS3 کنسول سبک تری از دیدگاه سرمایه گذاری خواهد بود. اگر به یاد داشته باشید ما اعلام کردیم که دیگر پردازنده اصلی کنسول را خودمان درست و طراحی نکرده ایم پس دیگر لازم نیست هزینه های هنگفتی برای تولیدات را بر دوش بکشیم. ما در آینده نه چندان دور نیاز به سرمایه گذاری برای سرویس های آنلاین خواهیم داشت زیرا سال گذشته با به دست آوردن Gaikai موفق شدیم سرویس های ابری را پایه گذاری کنیم و هنگامی که بخواهیم از این سرویس استفاده کنیم به سرور های زیادی نیاز داریم که به همین علت در این بخش سرمایه گذاری نیز افزایش میابد. در سال های قبلی ما بخش تولیدات مهمی را راه اندازی کردیم که سرمایه گذاری اولیه آن به ۱۰۰ میلیارد ین(واحد پول ژاپن) میرسید. با این حال هم اکنون سرمایه گذاری برای همچین سیستم هایی بسیار کمتر از آن چیزیست که در گذشته تجربه کرده ایم.”


به نظر میرسد شرکت سونی قدم هایش را آرام و آرام بر میدارد و با جبران اشتباهاتی که در گذشته انجام داده است قصد دارد کنسولی بدون نقص را تا چند روز آینده روانه بازار کند.